Kruiper viert negentigjarig jubileum en zet koers naar nieuwe generatie

Open middag op zondag 29 maart

In de regio Raalte is het een soort Pavlov-reactie; wie een nieuwe fiets of tuinmachine nodig heeft, denkt meteen aan Kruiper Tweewielers en Tuinmachines. Niet gek ook, want het bedrijf bestaat maar liefst negentig jaar! Een bijzonder moment waar ze natúúrlijk bij stil willen staan. Op 29 maart organiseren ze daarom een open middag.

Het verhaal van Kruiper begint in de jaren dertig in Mariënheem. Daar startte opa Elders een smederij. In de loop der jaren groeide het bedrijf gestaag en werd het assortiment steeds breder. Ook fietsen werden al snel onderdeel van het assortiment. “Een zwarte en een bruine fiets en een dames- en herenvariant”, zo lacht Marcel Kruiper. “We verkochten heel veel verschillende producten, maar we breidden nog verder uit toen mijn vader aan het roer kwam. Hij was namelijk een echte ondernemer, zag overal kansen. Zo kregen we steeds meer ijzerwaren en gereedschappen, maar ook huishoudelijke artikelen en een benzinepomp.”

In de jaren negentig kwamen Marcel en zijn vrouw Caroline in het bedrijf. In die periode kwamen de grootwinkelbedrijven op en werd internet steeds belangrijker. “De wereld veranderde meer naar de wereld zoals we die nu kennen”, zo blikt Caroline terug.“En dus kwamen we op een punt dat we keuzes moesten gaan maken. In Mariënheem hadden we minder toekomstperspectief en dus besloten we naar Raalte te verhuizen. Terwijl de generaties voor ons juist alleen maar verbreedden, kozen wij bewust voor het specialiseren in fietsen, bromfietsen en tuinmachines.”

Die keuze bleek een goede, want dankzij het fantastische werk van het hele team groeide de naam Kruiper uit tot een bekend merk in de regio. En inmiddels staat ook de volgende generatie klaar om het bedrijf voort te zetten! Martine Roessink, de nicht van Caroline en Marcel, werkt inmiddels al ruim zeven jaar in het bedrijf en zal Kruiper met haar man gaan overnemen. “Ik vond het werken in de winkel heel leuk, maar tegelijkertijd triggerde het ondernemerschap me altijd wel”, zo vertelt Martine. “Met de jaren merkte ik dat het me een mooie stap leek om het bedrijf over te nemen. Ik heb dit uitgesproken bij Caroline en Marcel en sindsdien zijn we samen de mogelijkheden gaan verkennen. Zo ben ik het Leiderschapsprogramma van de Kring Raalter Werkgevers gaan volgen en hebben mijn man en ik ons begin dit jaar officieel ingekocht. De komende vijf jaar zullen we het stap voor stap helemaal overnemen. Of we dingen gaan veranderen? We gaan op deze voet verder, maar we willen ons meer gaan focussen op procesoptimalisatie en AI.”

Om het jubileum te vieren, organiseert Kruiper op 29 maart een open middag. “Het wordt een middag vol gezelligheid, leuke win-acties en speciale jubileumacties”, zo vertelt Martine daarover. “Voor de kinderen is er een springkussen, maar we hebben ook een testparcours waarop je verschillende fietsen kunt uitproberen. Daarnaast nemen we bezoekers graag mee in verschillende ontwikkelingen en innovaties, zowel tuin als fiets gerelateerd.”

 

Kruiper Tweewielers en Tuinmachines | Tjalkstraat 6 | Raalte | 0572 362 800 | www.kruipertweewielers.nl

Delen:

Deel dit artikel!