Bras-Koer in amper drie jaar van kinderschoenen naar maatje 48

Horecabedrijf uit Lettele is klaar om ook het hart van de zakenmensen te veroveren

Het is in alle bescheidenheid een mooie vraag om het gesprek mee te openen: ‘Waarom wil Bras-Koer een artikel in een blad dat wordt gelezen door ondernemers?’ Het antwoord van eigenaren Michael en Elsemiek Spikker is even simpel als doeltreffend: “Om de zakelijke markt aan te spreken.” Dat klinkt als een open deur, maar de clou zit ‘m in het zinnetje dat daarna volgt: “We liggen eigenlijk voor op schema.”

‘Voor op schema’. Dat doet vermoeden dat Michael en Elsemiek een duidelijk plan voor ogen hadden toen ze in oktober 2022 restaurant annex zalencentrum De Koerkamp in Lettele overnamen. En dat is ook zo. “Het was een goedlopende zaak, maar na de coronaperiode hielden de eigenaren van het familiebedrijf het voor gezien. Toen wij er in stapten, namen we ons voor om voorzichtig te beginnen. Eerst de pijlen richten op restaurant en terras en elk jaar proberen een extra stapje te zetten.” Dat extra stapje was een mooie gedachte, maar de nieuwe eigenaren hadden de organisatie zo goed op orde dat het meer reuzensprongen zijn geworden. Want, waar andere horecabedrijven vanwege personele bezetting terugtrekkende bewegingen maken, gaat Bras-Koer nu full-pull. Daarom gaan ze in de feestmaand december zeven dagen in de week open om alle zakelijke relaties van een kerstborrel en diner te voorzien. En ook de events (van whiskyproeverij tot comedy diner met cabaretier) en de kerst goed voor te bereiden. “Met kerst serveren we een vier gangen sharing menu waarbij iedereen het lekkerste van Bras-Koer proeft en deelt. Een mooie kerstgedachte, toch?” 

 

BrasKoer

 

Hotel met vier kamers

Bras-Koer draait z’n handen niet om voor een nieuwe uitdaging en een grote hoeveelheid bezoekers. Dankzij het jonge team – zowel eigenaren als medewerkers, voor het overgrote deel afkomstig uit Lettele – kunnen ze heel veel aan. De laatste vondst is een hotelfunctie. “We starten met vier kamers en dan maar eens kijken hoe het loopt en of we het kunnen uitbreiden. Ja, hier krijgen we echt energie van!”, benadrukt Spikker. Met het hotel springt hij handig in op een grote behoefte in de regio. Zowel voor fietsers en wandelaars (met prachtige routes rondom het etablissement) als het regionale bedrijfsleven dat gasten uit binnen- en buitenland moet onderbrengen. Het kan een nieuw uithangbord worden van Bras-Koer dat ook al voorop loopt met restaurant en zalencentrum. Want of je nu in klein gezelschap wilt vergaderen of een congres met maximaal vierhonderd bezoekers organiseert; in Lettele kom je altijd in een warm bad terecht. “Inmiddels is dit de enige gelegenheid in de wijde omtrek die over zoveel zaalruimte beschikt. Dat is ook de reden dat we zoveel aanvragen krijgen.” Het Lettelse etablissement biedt het beste van twee werelden. Enerzijds het intieme en sfeervolle dat je mag verwachten bij een horecabedrijf op het platteland en anderzijds dus de ruimte. Zowel in zalen als parkeergelegenheid. Als je daar qua beeldvorming nog een sausje van creativiteit en flexibiliteit bij bedenkt, dan weet je diep in je hart dat je hier gebeiteld zit. Dat Bras-Koer dus prima past bij het visitekaartje dat jij als bedrijf wilt afgeven als je hier medewerkers, collega’s, leveranciers of andere zakelijke relaties uitnodigt.

 

Mooie twist

Je kunt het niet zo gek bedenken of Bras-Koer kan een mooie twist geven aan een verzoek vanuit het bedrijfsleven. Een vergadering met alle faciliteiten inclusief een business-lunch met robuuste broodplank en producten uit de streek? Of een ‘heisessie’ met alle vestigingen afsluiten met een walking diner langs prachtige kleine gerechten? Het kan allemaal. Zelfs als de vergadering letterlijk op de hei plaatsvindt, kun je Bras-Koer inschakelen voor catering op locatie. “We zijn een horecabedrijf waarin nuchterheid en gemoedelijkheid de boventoon voeren, maar we worden heel graag uitgedaagd om iets extra’s te maken van een feest, receptie of jubileum. Dat is ook onze insteek met de events. Eten kun je overal, wij leveren er vermaak bij!”, stelt Spikker.  Zoek je nog een bijzondere avond voor jouw medewerkers of zakelijke relaties? Denk dan eens aan de Sushi Experience (acht gangen sushi op elke laatste donderdag van de maand), ‘De Klassieker Diner’ (met Willem van Hanegem en Sjaak Swart op 12 november), Whiskyproeverij (met humor en whisky’s van Henri Goossen op 9 januari).
De gouden tip is in ieder geval om de website (www.bras-koer.nl) in de gaten te houden.

 

Bras-Koer    |    Bathmenseweg 18    |    Lettele    |    0570 551 271    |    reserveren@bras-koer.nl    |    www.bras-koer.nl

Delen:

Deel dit artikel!